Pasargā savu īpašumu gudri

Pasargā savu īpašumu gudri

Īpašuma pasargāšana no zagļiem ir bijusi aktuāla visos laikos, tomēr īpaši svarīga tā ir tieši mūsdienās. Vai piekrīti tam?

Bieži gadās situācija, kad īpašuma saimnieks, domādams, ka viņa mājoklī nav ko zagt, un neuzskatīdams par nepieciešamu padarīt īpašumu drošāku un zagļiem mazāk iekārojamu, rīkojas pavirši.

Apkopojām dažus vērtīgus padomu, kā pasargāt savu mājokli no ielaušanās un zādzībām.

SIGNALIZĀCIJA. Attīstoties tehnoloģijām, arī signalizāciju kvalitāte ir uzlabojusies un piedāvājumu klāsts kļuvis plašs un visiem pieejams, tāpēc sazinieties ar apsardzes kompāniju, kas piedāvā Tev atbilstošāko apsardzes risinājumu. Signalizācija izpaužas ne vien uzmanību piesaistošas sirēnas veidā, bet arī apsardzes dienesta ekipāžas operatīvā rīcībā. Signalizācijas nostrādes gadījumā operatīvās apsardzes darbinieks ierodas notikuma vietā un novērš pretlikumīgās darbības.

APGAISMOJUMS. Ne tikai diennakts tumšajā laikā, privātmāju un tās pagalmu vēlams apgaismot. Ja zaglim būs iespēja izvēlēties starp tumšu un apgaismotu pagalmu, viņš noteikti dos priekšroku pirmajam.

ĀRDURVIS. Tieši durvis un logi ir tie īpašuma punkti, kurus zagļi izmanto visbiežāk, lai iekļūtu telpās. Jūsu īpašums ir masīvkoka vai tērauda durvju cienīgs. Izvēloties ārdurvis, vaicājiet speciālista konsultāciju, jo tas var novērst nepatīkamus mirkļus.

ATSLĒGAS MEHĀNISMS. Zagļu prasmes atmūķēt durvju atslēgas mehānismu ir neierobežotas, tādēļ ārdurvis jāaprīko ar kvalitatīvām slēdzenēm, kurām ir paaugstināta drošības sistēma.

LOGI UN DURVIS. Aizejot no mājokļa, pārliecinieties, vai visi logi un durvis ir aizvērti un aizslēgti. Sākotnēji šķiet, ka dienas laikā nekas ļauns nevar atgadīties, tādēļ logus var atstāt pusvērtus, tas ir, vēdināšanas stāvoklī. Tomēr tā ir vislielākā kļūda, ko pieļauj īpašnieks. Atvērts logs piesaista garnadžu uzmanību!

AIZKARI UN ŽALŪZIJAS. Zaglis tikai retos gadījumos mēģinās ielausties īpašumā, ja pirms tam nebūs noskatījis kādu konkrētu ieguvumu. Lai samazinātu zagļu vēlmi ieskatīties Jūsu īpašumā, izmantojiet aizkarus un žalūzijas.

RESTES. Pastāv viedoklis, ka logu aprīkošana ar restēm ir vecmodīgs veids, kā pasargāt savu īpašumu. Viss, protams, ir atkarīgs no tā, kāda ir Jūsu attieksme pret apkārtējo domām, jo tieši restes ir labs risinājums, lai logus, ejot prom, atstātu vēdināšanas stāvoklī.

SUNS. Šim mājdzīvniekam nepieciešama īpaša uzmanība, tomēr tieši suns ir labākais mājas sargs, jo tā neprognozējamais raksturs biedē zagļus, kas labprātāk izvēlēsies objektus bez rejošo dzīvnieku klātbūtnes.

REZERVES ATSLĒGA. Kur Jūs atstājat atslēgas, lai pārējie ģimenes locekļi varētu iekļūt īpašumā, kamēr neesat mājās? Zem kājslauķa, akmens, puķu poda, virs durvju ailes – šīs ir iecienītākās vietas, kur cilvēki izvēlas glabāt atslēgas. Tas, ka atslēgas tiek “noslēptas” neiedomājamās vietās, bieži vien nepalīdz, jo zagļi pirms ielaušanās novēro īpašnieka rīcību, arī to, kur tiek slēptas atslēgas.

PĀRREDZAMĪBA. Zagļi dod priekšroku īpašumiem, kuru pārredzamība ir apaugušu, nekoptu krūmu ierobežota. Lai pagalmu padarītu nevēlamajiem “viesiem” neiekārojamu, apcērpiet krūmu lapotni, veidojot pārskatāmību.

APDROŠINĀŠANA. Šis īpašuma aizsargāšanas veids ir ļoti efektīvs, tomēr nedrīkst aizmirst sen zināmo patiesību, ka nedrīkstam paļauties tikai uz citiem, – mums pašiem jārūpējas par īpašuma drošību.

Materiāls avots: https://www.arcoreal.lv/